Zřizovatel:
Obec Svatý Jan nad Malší
Svatý Jan nad Malší 373 23

www.svjan.cz

Aktuality


PLAVÁNÍ žáků ZŠ a dětí MŠ

Datum konání: 6. 1. 2015 - 17. 3. 2015

Tak jako každý rok se žáci 1. a 2. ročníků zúčastní povinného plaveckého výcviku v rámci TV (10-ti dvouhodinových lekcí).

5 lekcí jezdí také přihlášené dětičky MŠ a žáci 3. ročníků, dalších 5 lekcí jezdí dětičky MŠ Ločenice a žáci 4. a 5. ročníků.

foto MŠ zde

foto ZŠ zde

 

 VÁNOČNÍ BESÍDKY

Datum konání: 17. 12. 2014 - 18. 12. 2014

Vážení rodiče a přátelé, prosím Vás pěkně, pokud máte vydařené fotografie z vánočních besídek, zašlete mi ji na www.reditelna@zs-svjan.cz. Nějak jsme pozapomněli fotit a nemáme žádnou fotografii do fotogalerie. Děkuji MK.

foto zde

 Mikuláš, anděl a čert

Datum konání: 5. 12. 2014

Hurá, máme ve škole i školce hodné děti. V pátek 5.12. k nám přišel Mikuláš s andělem a čertem a všechny děti dostaly za básničku nadílku. 

(foto zde ZŠ)

(foto zde MŠ)Začíná ADVENT

Datum konání: 1. 12. 2014 - 19. 12. 2014

ADVENT ve škole

Společně čekáme na Ježíška. Ráno si vždy rozsvítíme svíčku a povídáme si o Vánocích, sv.Barboře, sv. Mikuláši, Sv.Lucii, ale také o přátelství, ohleduplnosti, pomoci slabším a opravdových hodnotách života. Výtvarná dílna

Datum konání: 1. 12. 2014

První adventní odpoledne si děti mohly vyrobit dárek pro své blízké: VLASTNÍ KALENDÁŘ. 

(foto zde)BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum konání: 14. 11. 2014

V pátek žáci 3.-5. tříd se účastnili BOBŘÍKA INFORMATIKY.

Proběhl již 7. ročník soutěže Bobřík informatiky.

Zúčastnilo se 44083 soutěžících (vloni 34454, předloni 27550) z přesně 500 (vloni 373) škol. Průměrně za školu soutěžilo 88 žáků.

http://www.ibobr.cz/

 VELIKONOČNÍ OSTROV - RAPA NUI (Davisova země)

Datum konání: 24. 11. 2014 - 4. 12. 2014

V hodině prvouky děti I.třídy narazily na plánek neznámého ostrova. Radimek G. se přihlásil, že ví, co je to za ostrov. Děti vzaly encyklopedie a vyhledaly, co všechno se dá zjistit o tomto ostrově. Byla jsme překvapena, jak velký zájem o tento ostrov téměř všechny děti projevily. Hned další den přinesli někteří žáci zprávy o ostrově stažené z internetu. Zjišťovali jsme, kde leží, zda-li na něm žijí lidé, co tam roste, jací tam žijí živočichové atd. Co děti nejvíce zaujalo byly obří sochy MOAI, vysoké až 15 m stojící zády obráceny k moři s pohledem upřeným k vesnicím ve vnitrozemí. Celé soše dominuje hlava. Děti začaly sochy kreslit. Na ostrově se nachází více než 600 soch různé velikosti. Obyvatelé ostrova si dovezli na kánoích domácí zvířata (drůbewž, vepře, psy, krysy) a banánovníky, sladké brambory a chlebovníky asi kolem roku 500 n.l. První obyvatelé pocházeli z Polynésie.  Na ostrově jsou sopky a krátery. S dětmi jsme si vyprávěli o sopkách, které potom malovaly. Byla to velice zajímavá práce a věřím, že si "Velikonoční ostrov" budou děti dlouho pamatovat. 

(foto zde)Písničky z pohádek - divadlo BAMBINI

Datum konání: 13. 11. 2014

Ve čtvrtek k nám zavítaly opět BAMBINI s kopou veselých písniček z pohádek.Chytré hlavičky Zemi rozumí - interaktivní výstava u nás ve škole

Datum konání: 3. 11. 2014 - 7. 11. 2014

FELIX & MAIRA - Chytré hlavičky Zemi rozumí

První týden v listopadu jsme měli zapůjčenou putovní interaktivní výstavu, která byla tématicky zaměřena na klima a úspory energie. Žáci se se prostřednictvím výstavy seznámili s příčinami změny klimatu, na vlastní kůži pocítili účinky skleníkového efektu, dozvěděli se více o úsporách energií, obnovitelných zdrojích a udržitelném způsobu života. 

Výstava děti velmi zaujala. Formou hry si zopakovaly některé učivo z prvouky a přírodovědy. Nejvíce času strávily u mapy světa. Děti si přinesly vlastní zvířátka a společně hledaly jejich domovy.  Zvířátka máme ve třídě na okně a až výstava skončí využijeme je v prvouce. U hry "Voda, oheň, vítr" si všichni protáhli tělíčko a zasmáli se. Ve stanu simulujícím skleníkový efekt skutečně bylo tak velké teplo, že někteří se začali počit nebo dostali žízeň, bylo jim nevolno apod. Hodně si děti užily deštný prales. Zvířátka, která tam na děti čekala, byla barevná a děti je rády hledaly. 

V pátek odpoledne mohli i rodiče shlédnout výstavu. 

(foto zde)Chytré hlavičky Zemi rozumí

Datum konání: 23. 10. 2014

Naše škola se zapojila do projektu Klima a úspory energií pořádného Energy Centrem České Budějovice a Klimabündnis Oberösterreich. Ve čtvrtek 23.10. jsme odjeli do rakouského Welsu na výstavu.

(foto zde)