Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > O škole > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3

!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!

Datum konání: 30. 6. 2015

Rozloučení s páťáky a pasování předškoláčků na prvňáky.

(foto zde)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VŠEM ŽÁKŮM A DĚTIČKÁM 

PŘEJEME

KRÁSNÉ A POHODOVÉ PRÁZDNINY!

NA SHLEDANOU V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016.

 Výlet MŠ do Římova

Datum konání: 26. 6. 2015

Mateřiňátka vyrazila autobusem do nedalekého Římova. Dětičky navštívily muzeum vláčků, zábavné hřiště a prošly se po okolí a osvěžily se nanukem. Výlet se všem moc líbil. 

(foto zde)DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ školáci

Datum konání: 26. 6. 2015

Na závěr školního roku jeli žáci naší školy v rámci dopravní výchovy na dopravní hřiště do Českých Budějovic.

Práce paní učitelek prvouky a přírodovědy a šikovnost žáků sklízela ovoce. Dopravní lektoři byli šokováni znalostmi

našich žáků. Naši žáci předčili svými znalostmi a dovednostmi všechny školy, které toto dopravní hřiště navštívili.

(foto zde) Školní turistický výlet

Datum konání: 12. 6. 2015

Letošní školní výlet jsme pojali sportovně turisticky. V 8.00 h jsme vyrazili pěšky směr Ločenice (u Vítů byla zastávka s plněním úkolů a milým občerstvením), dále jsme pokračovali do Štěrkopískárny ve Chlumu nad Malší.

Zde nás provedl pan Macek a vysvětlil nám, jak se těží vltavíny a písek, následně čistí a třídí. Všichni jsme měli oči na stopkách, hlavně kvůli vltavínům. Každý jsme chtěl nějaký, alespoň maličký, najít. Zajímavé také bylo, že těžbou štěrkopísků často dochází ke vzniku nových stanovišť, která poskytují vhodné podmínky pro větší množství živočišných druhů než původní prostředí:svižník lesní, užovka obojková, kuňka žlutobřichá, skokan hnědý, mlok skvrnitý, čolek obecný. 

Samozřejmě jsme pilní hledači pokladů a nějaké ty vltavínky v hromadě štěrku jsme přeci jenom našli.

Poté jsme pokračovali do Chlumu, kde jsme se naobědvali. Děkujeme tímto paní starostce o starost (přivezla nám oběd a zajistila ohniště na opečení buřtíků nebo topinky a hlavně pití!!!!!!). 

Za správně zodpovězené otázky od paní učitelky Janouchové jsme si vysloužili ňaminku. Také jsme vyzkoušeli místní kolotoč a houpačku. 

Lesem přes Chlumskou horu jsme se  všichni vydali zpět do Sv.Jana. 

Všichni se bezpečně orientujeme v přírodě, sever najít je pro nás hračka, poznávačka stromů, obilnin a dalších rostlin jakbysmet.

(foto zde)Okresní kolo Mc Donald's CUPU

Datum konání: 15. 5. 2015

V pátek vyjeli naši mladší žáci reprezentovat školu na turnaj základních škol ve fotbale.

Přestože jsme neobsadili žádné medailové místo, musím fotbalisty pochválit za skvělé výkony. Na hřišti bojovali jako lvi.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Bez poražených by nebylo vítězů. 

(foto zde)DEN MATEK

Datum konání: 7. 5. 2015

Ve čtvrtek 7.5. jsme popřáli všem maminkám, babičkám a tetičkám k svátku matek. 

(foto ZŠ zde)

(foto MŠ zde)Čarodějnická škola

Datum konání: 30. 4. 2015

Filipojakubská noc má mnoho názvů. Nejčastěji ji všichni známe jako den, kdy se "pálí čarodějnice. Jedná se o keltský svátek, kterým začíná kalendářní léto. Slaví se radost a život. Tato noc je považována za nejmagičtější v roce. Kdysi dávno lidé věřili, že se na vršky kopců a hor slétávají čarodějnice na tajemné sabaty. Proto se zapalovaly ohně a čarodějnice upalovaly. 

Naši školu ve čtvrtek 30. 4. také obsadily čarodějnice. Ovšem dnešní čarodějnice se již dávno přizpůsobily době. Ve škole se konala konference o nutnosti změn v působení čarodějnic. Dnešní moderní čarodějnice a čarodějové, kteří se sešli v naší škole,  by měli kolem sebe šířit vědění, lásku,  porozumění a přátelství. Ukázali si, že nevzdělané čarodějnice nemají v dnešní době šanci. 

(foto zde)DIVADELNÍ ŽABKA

Datum konání: 28. 4. 2015

 

V naší škole jsou tradicí divadelní vystoupení žáků při různých příležitostech podle scénářů paní učitelky Mgr. Marcely Kučerové. O loňských Vánocích děti nazkoušely pod vedením paní učitelek Mgr. Marcely Kučerové a Mgr. Jany Adamovské pohádku O dvanácti měsíčkách. Pohádka mně velice nadchla, skláním hlavu před drilem paní učitelek a pílí žáků. Proto jsem v letošním školním roce přihlásila děti na divadelní festiválek dětských souborů DIVADELNÍ ŽABKA v Českých Budějovicích. Děti nám odrůstají (odchází a přichází) a proto paní učitelka Mgr. Kučerová musela přeobsadit role a s dětmi znovu pohádku nazkoušela. Paní učitelka Marie Janová se výtečně zhostila role kostimérky a kulisáka. 

V úterý 28.4. jsme vyrazili směr České Budějovice - Malá scéna kulturního domu Metropol. Od 9-ti hodin jsme shlédli dvě představení Divadelního souboru Šindlovy Dvory a ZŠ Borek. V 10 hodin jsme šli na scénu my. Nervozita dětí byla veliká. ALE TEN ZÁŽITEK, HRÁT PŘED PLNÝM HLEDIŠTĚM byl neskutečný. Všem se to povedlo, nikdo neměl okno. S kornoutem plným dobrot, velkým zážitkem jsme jeli domů. Druhý den nás čekala ještě jedna odměna: nanuk k svačině. 

Chtěla bych tímto všem zúčastněným poděkovat za velký výkon, píli a trpělivost. 

Mgr. Marcela KrychováZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Datum konání: 16. 4. 2015

Tiskopisy ke stažení:

prihlaska_ditete.doc

zadost_o_prijeti_ditete.docxVývoj hudebních nástrojů

Datum konání: 9. 4. 2015

Ve čtvrtek hned po hasičích jsme měli ve škole zajímavou přednášku o historii vývoje hudebních nástrojů od pravěku, přes starověk, středověk a renesanci do současnosti. Vše bylo provázeno praktickými ukázkami téměř padesáti různých nástrojů všech dob. Viděli jsme a slyšeli, že kromě jiného některé středověké či renesanční nástroje: zvířecí rohy, chroty, cinkavé nástroje, křivé rohy, loutnu, fidulu, psalterium středověkou harfu apod. 

     
     
     


Novější 1 3