Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
PROVOZ od 10. 5. 2021
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Naše škola > Současnost

Současnost Základní školy Svatý Jan nad Malší

Co Vám a Vašim žákům můžeme nabídnout?

  • Zjistíte, že v současnosti Vám naše škola nabídne nejenom kvalitní vzdělání.
  • Naše základní škola  patří ke školám málotřídním se třemi třídami, které navštěvují žáci pěti ročníků.

Jsme škola rodinného typu a zakládáme si na individuálním přístupu

Jsme vesnická škola rodinného typu s individuálním přístupem ke každému žákovi. Nestydíme se za to přízvisko vesnická, protože máme co nabídnout. Kromě žáků naší obce rádi vítáme žáky z našich osad Chlum nad Malší a Sedlce a přilehlých obcí Ločenice a Mokrý Lom. Malý kolektiv žáků nám umožňuje dětem věnovat náležitou péči, postupně přivyknout školním povinnostem, zdravě zvyšovat sebevědomí a realizovat své kvality. Také na děti s vývojovými poruchami učení a chováním má malý kolektiv a individuální péče učitelů dobrý vliv.

Vzdělání již od mateřské školy

Vzdělávání v základní škole předchází vzdělávání v mateřské školce. Naše školka má jednu třídu s celodenním vzděláváním a nachází se v přízemí budovy školy.
Při škole pracuje jedno oddělení školní družiny, kam mají možnost docházet žáci všech ročníků.

Stravování je zajištěno školní jídelnou

Školní jídelna se nachází na návsi, kam žáci základní školy dochází na obědy a dětem mateřské školy jsou obědy dováženy. 
Máte-li zájem o další informace navštivte naši školní jídelnu /menu/školní jídelna nebo https://www.zs-svjan.cz/provoz-sj.

Samozřejmostí jsou i mimoškolní aktivity

Na škole pracují zájmové kroužky a Základní umělecká škola Trhové Sviny. Děti se tak mohou rozvíjet hlouběji po hudební a výtvarné stránce, sportovat, získávat poznatky o přírodě. Někteří žáci navštěvují také nepovinný předmět náboženství. Děti MŠ a žáci ZŠ si mohou také vybrat z řady kroužků a aktivit nabízených zapsaným spolkem FIGURKA.