JEŽEK

Datum konání: 20. 10. 2015

Vzdělávací enviromentální program. Děti se dozvěděli něco ze života ježků. I jsme si ho pochovali.

DIVADLO - ŠIKULKA

Datum konání: 5. 10. 2015

Již podruhé nám divadlo "Šikulka" předvedlo své představení: krásné loutky, z příběhu plynoucí ponaučení a plno písniček.

POKOJE - MOŽNOSTI PROSTORU

Datum konání: 2. 10. 2015

Žáci 3.-5.ročníku navštívili Galerii současného umění a kultury v Domě umění v Českých Budějovicích. Vyzkoušeli si jak ovlivňují barvy ovlivní naši náladu v místnosti, jak nám světlo utváří prostor, jak můžeme prostor geometricky rozdělit, co všechno se nachází za zdí (pod vrstvami omítek), sami si sestavili funkční obytný celek.

(další foto zde)

Jak se dělá kniha?

Datum konání: 22. 9. 2015

Co všehno je potřeba k tomu, aby vznikla knížka?                          Kdo se na vzniku knihy podílí?

Co dělá autor, co ilustrátor, kdo je to typograf?                              Jaký je rozdíl mezi vydavatelstvím a nakladatelstvím?

Jak se tiskne kniha dnes a jak se tisklo dřív?                                  Co je to autorská kniha?

Jak drží celá kniha pohromadě, co je to knižní vazba?                     A co takhle udělat si vlastní jednoduchou knížku?

Na podobné otázky a ještě mnoho dalších, jsme hledali a nacházeli odpovědi při povídání nad zajímavými knížkami. Nakonec si děti zhotovily jednoduchou sešitovou vazbu samy. Povídání bylo doplněné promítáním autorských knih, děti si mohly prohlédnout podklady pro ofsetový tisk i pro starší knihtisk. Na vše bylo dovoleno si sáhnout a ohmatat.

Povídání připravila malířka a ilustrátorka Pavlína Jana Lörinczová.

Agnetti Vincenzo Libro dimenticato a memoria Milano 1969 6.sazba-copyright-nm
Queneau Raymond Cent mille milliards de poemes 1961 Vladimír Havlík Černá prostorová kresba 1984

!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!

Datum konání: 30. 6. 2015

Rozloučení s páťáky a pasování předškoláčků na prvňáky.

VŠEM ŽÁKŮM A DĚTIČKÁM

PŘEJEME

KRÁSNÉ A POHODOVÉ PRÁZDNINY!

NA SHLEDANOU V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016.

Výlet MŠ do Římova

Datum konání: 26. 6. 2015

Mateřiňátka vyrazila autobusem do nedalekého Římova. Dětičky navštívily muzeum vláčků, zábavné hřiště a prošly se po okolí a osvěžily se nanukem. Výlet se všem moc líbil.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ školáci

Datum konání: 26. 6. 2015

Na závěr školního roku jeli žáci naší školy v rámci dopravní výchovy na dopravní hřiště do Českých Budějovic.

Práce paní učitelek prvouky a přírodovědy a šikovnost žáků sklízela ovoce. Dopravní lektoři byli šokováni znalostmi

našich žáků. Naši žáci předčili svými znalostmi a dovednostmi všechny školy, které toto dopravní hřiště navštívili.

Školní turistický výlet

Datum konání: 12. 6. 2015

Letošní školní výlet jsme pojali sportovně turisticky. V 8.00 h jsme vyrazili pěšky směr Ločenice (u Vítů byla zastávka s plněním úkolů a milým občerstvením), dále jsme pokračovali do Štěrkopískárny ve Chlumu nad Malší.

Zde nás provedl pan Macek a vysvětlil nám, jak se těží vltavíny a písek, následně čistí a třídí. Všichni jsme měli oči na stopkách, hlavně kvůli vltavínům. Každý jsme chtěl nějaký, alespoň maličký, najít. Zajímavé také bylo, že těžbou štěrkopísků často dochází ke vzniku nových stanovišť, která poskytují vhodné podmínky pro větší množství živočišných druhů než původní prostředí:svižník lesní, užovka obojková, kuňka žlutobřichá, skokan hnědý, mlok skvrnitý, čolek obecný.

Samozřejmě jsme pilní hledači pokladů a nějaké ty vltavínky v hromadě štěrku jsme přeci jenom našli.

Poté jsme pokračovali do Chlumu, kde jsme se naobědvali. Děkujeme tímto paní starostce o starost (přivezla nám oběd a zajistila ohniště na opečení buřtíků nebo topinky a hlavně pití!!!!!!).

Za správně zodpovězené otázky od paní učitelky Janouchové jsme si vysloužili ňaminku. Také jsme vyzkoušeli místní kolotoč a houpačku.

Lesem přes Chlumskou horu jsme se  všichni vydali zpět do Sv.Jana.

Všichni se bezpečně orientujeme v přírodě, sever najít je pro nás hračka, poznávačka stromů, obilnin a dalších rostlin jakbysmet.

Výsledky ZÁPISU DO MŠ

Rozhodnutí o přijetí si rodiče vyzvednou

v pondělí 25. 5. 2015 od 7.00 do 17.00 h. v kanceláři školy.

FOTOGRAFOVÁNÍ TŘÍD

Datum konání: 22. 5. 2015

V pátek 22. 5. od 8.00 h se fotíme.

POKUD SE BUDE ŽÁK FOTIT KROMĚ TŘÍDNÍ FOTOGRAFIE I S KAMARÁDEM. ZAPIŠTE DO ŽÁKOVSKÉ KNÍŽKY.