Cesta kolem světa

Datum konání: 24. 3. 2015

Ve spolupráci s ekologickým centrem CASSIOPEA jsme měli projektový den Cesta kolem světa. Žáci si společně s lektorkou zopakovali jednotlivé světadíly. Ukazovali si fotografie obyvatel jednotlivých kontinentů. Povídali si o tom, jak žijí, co jí, jaké mají zvyky. Žáci si vyzkoušeli jíst čínskými hůlkami. Tančili tanec  "MAORŮ" a indiánský tanec.  Poznali, jak vypadá oblek "SÁLÍ". Seznámili se se životem lidí na Novém Zélandu. Vyzkoušeli si tetování MAORŮ a dozvěděli se další zajímavosti z jejich života. Poté pracovali s paní učitelkami na zadaných úkolech.

(foto zde)

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Datum konání: 16. 4. 2015

Tiskopisy ke stažení:

prihlaska_ditete.doc

zadost_o_prijeti_ditete.docx

SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

Letos jsme se společně mateřinka, základní škola i školní družina zapojili do akce:

Děti vytvořily s paní učitelkami ve mateřince, v hodinách VV i ve školní družině sněhuláky, které jsme odeslali do soutěže.

Od 9. března 2015 bude zveřejněno album a začne hlasování.  Celá akce by měla vyvrcholit 27. března, kdy v Sama doma budou vylosovány ceny pro zapojené školy. A pak? V květnu budou poslány další dva kontejnery kol dětem do Afriky a po nich další. Celkovou částku ještě není známa, ale už teď víme, že pomůže ke vzdělání spoustě dětí v Gambii. Děkujeme:-)

Více zde: http://snehulaci-pro-afriku.webnode.cz/

Plavecké závody

Datum konání: 17. 3. 2015

Poslední lekce 17. 3.  se účastní všichni žáci ZŠ - uskuteční se plavecké závody. Není důležité vyhrát, ale účastnit se. Poměříme si své výkony, abychom se mohli příště zlepšit.

ZÁPIS BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Datum konání: 21. 1. 2015

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

1) Zapsány budou děti, které dovrší 6 let věku do 31.8. 2015 a děti, které měly odklad školní docházky.
2) Na žádost rodičů mohou být zapsány i děti, které dosáhnou 6 let věku po 31.8.2015 (následně nutno doložit kladné vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře).
3)

Při zápisu rodiče předloží rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.U starších dětí dále doklad   o odkladu školní docházky.

4) K zápisu je nutné se dostavit, i když budete požadovat odklad školní docházky. K odkladu je nutno dodat - žádost zákonného zástupce ( obdržíte u zápisu) dále doporučení pedagogicko-psychologické poradny a doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa. Všechny tři dokumenty je nutno doručit ředitelství školy nejpozději do 31.5.2015, jinak nelze žádosti o odklad vyhovět.
5) Náhradní termín zápisu lze dohodnout v odůvodněných případech s ředitelkou školy (telefon 602 263 283).

zadost_o_prijeti.doc

PLAVÁNÍ žáků ZŠ a dětí MŠ

Datum konání: 6. 1. 2015 - 17. 3. 2015

Tak jako každý rok se žáci 1. a 2. ročníků zúčastní povinného plaveckého výcviku v rámci TV (10-ti dvouhodinových lekcí).

5 lekcí jezdí také přihlášené dětičky MŠ a žáci 3. ročníků, dalších 5 lekcí jezdí dětičky MŠ Ločenice a žáci 4. a 5. ročníků.

foto MŠ zde

foto ZŠ zde

VÁNOČNÍ BESÍDKY

Datum konání: 17. 12. 2014 - 18. 12. 2014

Vážení rodiče a přátelé, prosím Vás pěkně, pokud máte vydařené fotografie z vánočních besídek, zašlete mi ji na www.reditelna@zs-svjan.cz. Nějak jsme pozapomněli fotit a nemáme žádnou fotografii do fotogalerie. Děkuji MK.

foto zde

Mikuláš, anděl a čert

Datum konání: 5. 12. 2014

Hurá, máme ve škole i školce hodné děti. V pátek 5.12. k nám přišel Mikuláš s andělem a čertem a všechny děti dostaly za básničku nadílku.

(foto zde ZŠ)

(foto zde MŠ)

Začíná ADVENT

Datum konání: 1. 12. 2014 - 19. 12. 2014

ADVENT ve škole

Společně čekáme na Ježíška. Ráno si vždy rozsvítíme svíčku a povídáme si o Vánocích, sv.Barboře, sv. Mikuláši, Sv.Lucii, ale také o přátelství, ohleduplnosti, pomoci slabším a opravdových hodnotách života.

Výtvarná dílna

Datum konání: 1. 12. 2014

První adventní odpoledne si děti mohly vyrobit dárek pro své blízké: VLASTNÍ KALENDÁŘ.

(foto zde)