Po jarních prázdninách 4. a 5. ročník STÁLE DISTANČNĚ

Úvod > Základní škola > O škole > Aktuality

Svatomartinské koláče

Datum konání: 11. 11. 2015

Podzimní svatomartinské koláče jsme upekli tak jako každý rok, opět ve spolupráci se školní jídlnou.

Těsto už od rána vonělo a děti se nemohly dočkat, kdy se budou moci pustit do práce.

Bylo vidět, že většina dětí maminkám doma s pečením pomáhá. Moc je tato akce bavila a odměnou byly vynikající koláče, které si mohly odnést domů.

HVĚZDÁRNA a PLANETÁRIUM 3.-5.ročník

Datum konání: 4. 11. 2015

Žáci 3.-5.ročníku navštívili tak jako každý rok českobudějovické planetárium.

Nejprve shlédli naučný film VIRTUÁLNÍ TELURIUM. Zopakovali si jaké planety patří do sluneční soustavy, základní pohyby Země, Měsíce. Ukázali si, proč se střídá  den a noc, proč se mění roční období a proč se mění tvar Měsíce.  Na umělé obloze v planetáriu se žáci seznámili s hvězdnou oblohou a orientací na ní, s nejnápadnějšími objekty a souhvězdími.

SBÍRÁM!SBÍRÁŠ?SBÍRÁME!SBÍRÁTE?TŘÍDÍM!TŘÍDÍŠ?TŘÍDÍME!TŘÍDÍTE?

Datum konání: 3. 11. 2015

Již druhým rokem jsme uskutečnili sběr starého papíru. Letos jsme opravdu měli velkou hromadu.

OLEJOVÝ BANDITA

Použitý olej také stále sbíráme.

JEŽEK

Datum konání: 20. 10. 2015

Vzdělávací enviromentální program. Děti se dozvěděli něco ze života ježků. I jsme si ho pochovali.

DIVADLO - ŠIKULKA

Datum konání: 5. 10. 2015

Již podruhé nám divadlo "Šikulka" předvedlo své představení: krásné loutky, z příběhu plynoucí ponaučení a plno písniček.

POKOJE - MOŽNOSTI PROSTORU

Datum konání: 2. 10. 2015

Žáci 3.-5.ročníku navštívili Galerii současného umění a kultury v Domě umění v Českých Budějovicích. Vyzkoušeli si jak ovlivňují barvy ovlivní naši náladu v místnosti, jak nám světlo utváří prostor, jak můžeme prostor geometricky rozdělit, co všechno se nachází za zdí (pod vrstvami omítek), sami si sestavili funkční obytný celek.

(další foto zde)

Jak se dělá kniha?

Datum konání: 22. 9. 2015

Co všehno je potřeba k tomu, aby vznikla knížka?                          Kdo se na vzniku knihy podílí?

Co dělá autor, co ilustrátor, kdo je to typograf?                              Jaký je rozdíl mezi vydavatelstvím a nakladatelstvím?

Jak se tiskne kniha dnes a jak se tisklo dřív?                                  Co je to autorská kniha?

Jak drží celá kniha pohromadě, co je to knižní vazba?                     A co takhle udělat si vlastní jednoduchou knížku?

Na podobné otázky a ještě mnoho dalších, jsme hledali a nacházeli odpovědi při povídání nad zajímavými knížkami. Nakonec si děti zhotovily jednoduchou sešitovou vazbu samy. Povídání bylo doplněné promítáním autorských knih, děti si mohly prohlédnout podklady pro ofsetový tisk i pro starší knihtisk. Na vše bylo dovoleno si sáhnout a ohmatat.

Povídání připravila malířka a ilustrátorka Pavlína Jana Lörinczová.

Agnetti Vincenzo Libro dimenticato a memoria Milano 1969 6.sazba-copyright-nm
Queneau Raymond Cent mille milliards de poemes 1961 Vladimír Havlík Černá prostorová kresba 1984

!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!!HURÁ PRÁZDNINY!!!!!!!!!!

Datum konání: 30. 6. 2015

Rozloučení s páťáky a pasování předškoláčků na prvňáky.

VŠEM ŽÁKŮM A DĚTIČKÁM

PŘEJEME

KRÁSNÉ A POHODOVÉ PRÁZDNINY!

NA SHLEDANOU V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016.

Výlet MŠ do Římova

Datum konání: 26. 6. 2015

Mateřiňátka vyrazila autobusem do nedalekého Římova. Dětičky navštívily muzeum vláčků, zábavné hřiště a prošly se po okolí a osvěžily se nanukem. Výlet se všem moc líbil.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ školáci

Datum konání: 26. 6. 2015

Na závěr školního roku jeli žáci naší školy v rámci dopravní výchovy na dopravní hřiště do Českých Budějovic.

Práce paní učitelek prvouky a přírodovědy a šikovnost žáků sklízela ovoce. Dopravní lektoři byli šokováni znalostmi

našich žáků. Naši žáci předčili svými znalostmi a dovednostmi všechny školy, které toto dopravní hřiště navštívili.