Co nás čeká po jarních prázdninách?

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Naše škola > Zapojení do soutěží

Zapojení do soutěží

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ V AKCI

„Mladý záchranář v akci“ je soutěž pořádaná Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje (dále jen HZS JčK) a Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje (dále jen PČR JčK), která vhodně doplňuje výuku Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí.

Cílem soutěže je, aby účastníci zábavnou formou získali základní znalosti a dovednosti potřebné k zvládání běžných rizikových situací (hrozeb každodenního života) i mimořádných událostí. Sotěžící se naučí jak obstát v krizových situacích a postarat se o sebe i své blízké. Dalším záměrem je přiblížit soutěžním týmům práci hasičů i policistů, ukázat jaké mají technické vybavení, výstroj a výzbroj a jaké mnohdy nelehké úkoly musí záchranáři plnit.

OLEŠNICKÝ LÍSTEK

Soutěž malých školy pro všechny milovníky přírody.

SVATOJÁNSKÝ VLASTIVĚDNÝ MARATON

Námi pořádaná soutěž malých škol. Kde soutěžící na trase 4200 m musí zodpovědět 42 otázek.

BORECKÝ HLÁSEK

Pěvecká soutěž malých škol pro děti, které rády zpívají.

VRÁTECKÝ PICASSO

VRÁTECKÝ PICASSO je výtvarná soutěž malých škol.

MLÝNEK V MLADÉM aneb Semeleme, co se dá

Soutěž pro žáky 3. – 5. ročníku z „malých“ škol v českém jazyce.

Mlýnek v Mladém je určen pro ty, kteří mají rádi český jazyk, dokáží tvořivě myslet
a nebojí se popustit uzdu své fantazie.

HRDĚJOVICKÝ VAVÍŘNEK

HRDĚJOVICKÝ VAVŘÍNEK je přátelské setkání dětí, pedagogů a rodičů „malých" škol, kteří mají rádi recitaci, pořádané naší školou.

Smyslem setkání je nabídnout dětem možnost k nahlédnutí do tajemství recitace, možnost obohacení se navzájem a možnost prima prožitého odpoledne.Nejzajímavější vystoupení jsou doporučena porotou k postupu na okresní přehlídku dětských recitátorů.

JÍLOVICKÝ PIDIMARATON

JÍLOVICKÝ PIDIMARATON  je běžecká soutěž. Soutěží  se bude v šesti kategoriích, 3. třídy, 4. třídy a 5. třídy, vždy chlapci a dívky.
Délky tratí se odvíjí od věku startujících. 3. třída cca 800 metrů, 4. třída 1 000 metrů a 5. třída 1 200 metrů.

BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum konání: 14. 11. 2014

Žáci  4.-5. ročníků se pravidelně začátkem listopadu účastní soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY.

Jedná se o soutěž pro bystré žáky se zájmem o svět technologií. Žáci i učitelé se seznamují s tím, co jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického yšlení algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Datum konání: 7. 11. 2014

Od října 2013 se žáci účastní Logické olympiády. Žáci si mají možnost poměřit nejen znalosti, ale logické myšlení a rozhodování s žáky celé republiky.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.